fbpx

 

Bilimsel Araştırma Projeleri

Bilimsel Araştırma Projeleri

 

Kalite Akademik Tercüme olarak akademisyenlerimizin BAP, ÖYP, ERASMUS, AB ve TÜBİTAK projeleri kapsamında ihtiyaç duydukları veya finansmanı çeşitli fonlardan karşılanan çalışmaları için akademik çeviri, editing ve transkripsiyon (deşifre) hizmeti sunuyoruz.

Başvurulara yönelik bürokratik işlem yükünüzü hafifletiyoruz

Akademik çalışmalarınızın mevzuat engellerine takılmadan zamanında yayına gönderilmesi kurum olarak temel önceliklerimiz arasındadır. Bu kapsamda, ödenek başvurusu yapmak için kısıtlı bir süreniz varsa çalışmanız henüz hazır olmasa da ilgili süreçte tamamlanması gereken resmî işlemleri gerçekleştirmenize yardımcı oluyor, böylece ilgili ödenekten yararlanmanıza olanak sağlıyoruz.

Talebiniz doğrultusunda proforma desteği sunuyoruz

Tamamlanmış bir çalışmanıza yönelik proforma talebiniz doğrultusunda ilgili proformayı söz konusu çalışmanın tutarına göre düzenleyebiliyoruz. Çalışmanız henüz hazır değilse ve üniversite bütçesi bilinmiyorsa proformanızı üniversiteniz için makul olan dilediğiniz bir tutara göre hazırlayabiliyoruz. Aynı şekilde, çalışmanız hazır değilse ancak ödenek tutarı belli ise proformanızı ilgili tutara göre düzenleyebiliyoruz. Mevcut çalışmanızın tutarı ile söz konusu ödeneğin uyuşmaması durumunda tarafınızla uzlaşma sağlayarak size çeşitli çözümler sunuyoruz. Proformaların hazırlanması, faturalama ve ödeme gibi hususlarda proje yürütücülerinin ve BAP birimlerinin işlerini kolaylaştıracak ve zaman kazanmalarını sağlayacak şekilde destek sunuyoruz.

BAP Projeleri Hakkında Sık Sorulan Sorular:

  • Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kapsamında bir çeviri yaptırmak istiyorum. Proforma fatura/fiyat teklifi verebilir misiniz?
    Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) bütçesi kullanılarak yaptırılacak çeviriler için talep edildiğinde proforma fatura verebiliyoruz.
  • Ödeme Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) birimi tarafından yapılacak. Bunun için süreç nasıl işliyor ve neler gereklidir?
    Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kapsamında yapılacak çevirilerde öncelikle talep doğrultusunda proforma faturamızı sunuyoruz. BAP birimi teklifimizi uygun bulursa e-posta, faks veya posta araçlarından biriyle ilgili sipariş emrini tarafımıza gönderiyor. Çeviriyi tamamladıktan sonra müşteriye teslim ediyoruz. Fatura kesebilmemiz için aşağıdaki fatura bilgilerini istiyoruz. Fatura bilgileri: – Faturanın kimin ya da hangi kurumun adına kesileceği – Fatura adresi – Vergi dairesi – Vergi kimlik numarası – Proje numarası – Proje yürütücüsü Bunlara ek olarak KDV oranında bir tevkifat uygulanıp uygulanmayacağı bilgisinin de tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

Diğer sorularınız için Sık Sorulan Sorular sayfasını inceleyebilir veya proje yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.