fbpx

Üç Aşamalı Çeviri Süreci

Üç Aşamalı Çeviri Süreci

Yaklaşık 25 yıllık akademik çeviri tecrübemiz sayesinde yabancı hakemli dergilerde yayın yapmanın ne kadar zorlu, sıkıntılı ve maliyetli bir süreç olduğunu ve uzun süreli bir çaba gerektirdiğini biliyoruz. Dergi editörlerinin ve hakemlerinin beklentilerini, neleri eleştirdiklerini, bir makaleyi kabul ya da reddederken gösterdikleri yaklaşımları ve hakem eleştirileri karşısında nasıl bir tutum sergilememiz gerektiğini sayısı on binleri aşan çeviri projelerinde tecrübe etmiş bulunuyoruz. Yüksek kalite beklentilerini karşılamak üzere projelerimizde çeviri, editing ve son düzenleme olmak üzere 3 aşamalı bir süreç uyguluyoruz.

Çeviri Hizmetlerimiz Hakkında Sık Sorulan Sorular:

  • Makale çevirisi yaptırmak istiyorum. Süreç nasıl işleyecek?
    Size fiyatlandırma ve teslim süresi bilgisi verebilmemiz için öncelikle metninizi göndermenizi istiyoruz. Fiyat ve süre teklifi verdikten sonra olumlu veya olumsuz kararınızı bize e-posta yoluyla bildirmenizi bekliyor ve onay e-postanızı aldıktan sonra çeviriye başlıyoruz. Çalışmanız tamamlandıktan sonra size dosyanızı teslim ederken ödeme için banka hesap bilgilerimizi gönderiyor ve sonrasında ödemenin yapılmasını rica ediyoruz.
  • Çeviriyi kim yapacak? Bu alanda tecrübesi var mı?
    Bir projede tercüman seçimi büyük önem taşımaktadır. Tercümanın doğru terminolojiyi kullanması ve alan bilgisine sahip olması kaliteli akademik çevirinin temel unsurlarındandır. Çeviriyi yapacak tercümanı seçerken buna çok dikkat ediyoruz. Metin hangi akademik alanda ise o alanda eğitim görmüş tercümanları ilgili iş için görevlendiriyoruz. Geniş akademik tercüman kadromuzla tüm akademik alanlarda çeviri hizmeti vermekteyiz. Ancak ilgili akademik alandaki tercümanlarımızın müsait olmaması durumunda çalışmayı bu alana en yakın tercümanımıza gönderiyoruz.
  • Tez çalışmam için göndereceğim makaleleri/metinleri özetleyerek çevirebilir misiniz?
    Çalışma alanımız içerisinde makaleleri/metinleri özetleyerek çevirme işi yer almamaktadır.

Diğer sorularınız için Sık Sorulan Sorular sayfasını inceleyebilir veya proje yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.