HakkımızdaKurumsal

Kalite Tercüme Türk çeviri sektörünün lider tercüme bürolarından birisidir. Güçlü tercüman ağımız ile 5 kıta ve 50 ülkedeki müşterilerimize 40+ dil çiftinde hizmet veriyoruz. Çeviri, editing (redaksiyon), proofreading (son okuma), transkripsiyon, yerelleştirme, altyazı, masaüstü yayıncılık, marka ismi analizi gibi dil ihtiyaçlarınızı karşılayacak her türlü hizmeti sunuyoruz.

Kalite Tercüme, resmi olarak 2012 yılında Mersin'de kurulmuştur. Ancak tercüme sektöründeki faaliyetlerine Akademi Dil Hizmetleri adlı online çeviri grubu ile 1995 yılında başlamıştır. Derin tecrübe ve birikimiyle yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine hizmet vermektedir. Halihazırda 15 şirket içi çalışan ve 1000'in üzerinde serbest tercüman (freelancer) ağı ile tercüme sektöründe Türkiye'nin en hızlı büyüyen tercüme büroları arasındadır.

Hedefimiz işletmelerin ve organizasyonların düşüncelerini ve vizyonlarını yerli ve yabancı pazarlardaki müşterilerine en doğru şekilde aktarmaları için çözümler sunmaktır. Kalite, maliyet ve verimlilik açısından müşterilerimizin beklentilerini aşarak işimizi büyütmeye devam etmek istiyoruz.

  • Kuruluş Tarihi: 1995
  • Genel Merkez: Mersin, Türkiye
  • Aktif Tercüman Kapasitesi: 1000+
  • Mülkiyet: Özel Şirket
  • Genel Müdür: Hasan FİLİK

Misyonumuz

Kalite Tercüme, müşterilerinin ürün ve hizmetlerini hızla değişen küresel pazarda eşsiz bir değer yaratacak şekilde sunmaları için şirketlere özel dil çözümleri üretiyor. Müşteri odaklı yaklaşımımız, çevirilerimizi dünya çapında bir müşteri kitlesine hitap edildiğinin bilincinde olarak yapmamızı sağlıyor. Amacımız sadece kaliteli çeviri sunmak değil, aynı zamanda Türkiye'deki ve dünyadaki yatırımlarınızdan elde edeceğiniz kazancınızın ve pazar payınızın artmasına yardımcı olmaktır. Kalite Tercüme'nin misyonu, düşüncede esneklik ve teslimatta güvenirlilik ilkeleri doğrultusunda küresel piyasalara açılmalarında müşterilerimizin yanında olmak ve güçlerine güç katmaktır.

Vizyonumuz

Hedefimiz işletmelerin ve organizasyonların düşüncelerini ve vizyonlarını yerli ve yabancı pazarlardaki müşterilerine en doğru şekilde aktarmaları için çözümler sunmaktır. Kalite, maliyet ve verimlilik açısından müşterilerimizin beklentilerini aşarak işimizi büyütmeye devam etmek istiyoruz.

Tarihçemiz

1995 yılında, halen şirketin İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hasan Filik tarafından Ankara'da kuruldu. Akademi Dil Hizmetleri adı altında online olarak çalışan bir çeviri grubu olarak ticari faaliyetlerini sürdürdü. İlk 10 yılında müşterilerini daha çok üniversiteler ve akademisyenler oluşturdu. 2000'li yıllardan itibaren yurtdışına açılarak yabancı şirketler ve tercüme büroları ile çalışmaya başladı. 2003 yılında Kalite Güvence gereklilikleri kapsamında Trados başta olmak üzere çeşitli çeviri teknolojilerini ve çeviri yönetim sistemlerini uygulamalarına dahil etti. İstikrarlı bir şekilde büyüyerek, çeviri, redaksiyon, son okuma, lokalizasyon, masaüstü yayıncılık ve transkripsiyon alanlarında uzmanlaştı ve küresel çapta dil hizmetleri veren profesyonel bir tercüme bürosuna dönüştü. 2009 yılından itibaren iş kapsamını genişleterek marka ismi analizi sektörüne girdi. 2012 yılında Kalite Tercüme ticari ismi ve tüzel kişiliği ile yeniden yapılandı. Kalite Tercüme, Türk tercüme pazarının en hızlı gelişen ve büyüyen bürolarının başında gelmektedir.

Genel Müdürün Mesajı

Bizler müşterilerimizin ürün ve hizmetlerinin küresel pazarda bestseller olması için çalışıyoruz. Bu hedef bizim Kalite Tercüme olarak odak noktamızdır. Tercüme sektöründeki lider bürolardan birisi olma konumumuzu önemsiyoruz ve bu konumu geliştirmek için sürekli yenileniyoruz. Müşterilerimizin mümkün olan en büyük kazancı elde etmelerine yardımcı olmayı amaç edindik. Adımız gibi tercüme sürecinin tüm aşamalarında ve insan ilişkilerinde kaliteye ve profesyonel anlayışa değer veriyoruz. Çalışanlarımız da kendini işine adamış profesyonellerden oluşmaktadır. Her birimiz mümkün olan en iyi hizmeti ve kaliteyi en hızlı şekilde sunmaya kendimizi adadık. Küresel Pazar, bünyesinde büyük zorlukları ve beraberinde çok dilli çözümlerimizi güçlendirmemiz için büyük fırsatları barındırıyor. Bizler istihdam ettiğimiz oldukça yüksek kapasiteli insan kaynaklarımız ile karşılıklı güven üzerine inşa ettiğimiz çözüm ortaklıkları sayesinde bu zorlukların üstesinden geliyoruz.
Hasan Filik, Genel Müdür

Yönetim Ekibimiz

Hasan Filik
Genel Müdür

Mehmet Ali Tor
Proje Müdürü

Dilay Kurt
İnsan Kaynakları Müdürü

Kemal Taşkınlı
Finans Müdürü

Zeynep Bolat
Personel Müdürü

Ersin Gider
Pazarlama Müdürü

© 2016 Kalite Akademik Tercüme | Kalite Grafik tarafından tasarlanmıştır.