Kalite Akademik Tercüme artık tercüman adaylarına staj imkânı sunuyor!

Zorunlu veya gönüllü stajınız için bizi tercih etmeniz hâlinde çeviri sektöründe uzun yıllar çalışmış personelimizden eğitim alarak onların deneyiminden faydalanabilir, çeviri konusunda deneyim kazanabilir ve sektör hakkında yeni bilgiler edinebilirsiniz. Ekip olarak bilgi, deneyim ve dostluğumuzu sizinle paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

Staj Koşulları:
 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyor olma veya bu bölümlerden mezun olma
 • İki dönem arasında veya yaz tatilinde staj yapma (okul dönemi devam ederken staj yapmak her iki taraf için de olumsuzluğa neden olabileceğinden pek tercih edilmemektedir)
 • Staj döneminde Mersin’de veya Mersin yakınlarında ikamet edebilme (devam zorunluluğu vardır)
 • STAJ SÜRECİ:

  Stajınız süresince proje yöneticilerimiz size akademik metinler ağırlıklı olmak üzere mümkün olduğunca farklı belge türlerinin çevirisi ile ilgili bilgi verecek ve dikkat edilmesi gereken hususları ayrıntılı bir biçimde açıklayacaktır. Ayrıca yaptığınız çeviriler çalışma arkadaşlarımızdan biri tarafından incelenerek size mümkün olduğunca düzenli bir şekilde geri bildirim sunulacaktır. Bunun yanı sıra size çeviri, bilgisayar destekli çeviri (CAT) araçları, proje yönetim süreçleri, müşteri portföyü ve sektörde genel olarak karşılaşılan durumlar hakkında da bilgi verilecektir. Son olarak süreç sonundaki değerlendirmeler ve sizin de talebiniz doğrultusunda eğitiminizi tamamladıktan sonra tarafların karşılıklı anlaşması hâlinde firmamızda tam zamanlı veya freelance çevirmen olarak çalışma imkânları da mevcuttur.

SIK SORULAN SORULAR:

 • Mersin’de yaşamıyorum ya da herhangi bir tanıdığım yok. Freelance olarak staj yapabilir miyim?
  Hayır. Kurumsal prosedürlerimiz gereği ofis içi staj programı uyguluyoruz. Bu nedenle, freelance olarak staj yapılmasını kesinlikle tercih etmiyoruz.
 • Tatil için başka planlarım var. Stajımı okul dönemi içerisinde yapabilir miyim?
  Hayır. Okul dönemi içerisinde staj yapılması hem öğrencilerin hem de ekibimizin staj programı yapabilmesini zorlaştırabilir. Örneğin öğrenciler ders programları ile birlikte stajlarını devam ettirme, ekibimiz ise gelen projeler için stajyerlerin ders saatlerine göre planlama yapma konusunda güçlük çekebilir. Bu nedenle, stajyerlerin şirket çalışanları ile aynı saatlerde ofis içinde bulunmasını tercih ediyoruz. Dolayısıyla yalnızca tatil dönemlerinde stajyer kabul ediyoruz.
 • Stajyer olarak hangi çalışma koşullarına tabi olacağım?
  Stajyerler, şirket çalışanları ile aynı çalışma koşullarına tabidir. Dolayısıyla kendilerinden mesai saatleri de dâhil olmak üzere tüm hususlarda şirket çalışanlarıyla aynı şekilde hareket etmelerini bekliyoruz.

Diğer sorularınız için Sık Sorulan Sorular sayfasını inceleyebilir veya proje yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.